IRONI SMS

سامانه پیام کوتاه آواپیامک میزبانی مناسب برای پیام های شما .

مرداد ۶, ۱۳۹۶|

ارسال پیام صوتی به تلفن ثابت یا همراه؟

استفاده از تلفن و خدمات آن به طور قابل توجهی افزایش یافته است. به صورتی که بسیاری از افراد که صاحب کسب و کار می باشند، فرصت پاسخ به تمامی تماس ها را نخواهند داشت. از طرفی سامانه های پیام صوتی نظیر آواپیامک با ایجاد امکانات و سرویس های مختلف، سعی کرده اند راه های مختلف تماس با افراد را ساده تر کنند. بنابراین علاوه بر امکان ارسال پیام صوتی به تلفن همراه، می توان به تلفن ثابت نیز پیام را ارسال کرد. اما سوالی که مطرح می شود این است که کدام یک از این دو ارسال، موثر تر است؟ قطعا جواب آن را باید با توجه به کسب و کارتان بیابید، اما در این بخش با توضیحات و پیشنهاداتی که خواهیم داد سعی داریم شما را در این انتخاب یاری کنیم.

همانطور که می دانید مشغله ی زیاد افراد فرصت استفاده از تلفن همراه را در ساعاتی از روز به آن ها نمی دهد، به طور مثال کارمندان در هنگام کار اجازه ی استفاده از موبایل را ندارند و یا برای مدیران که با حجم زیادی از تماس از طول روز مواجه هستند، پاسخ به تمامی تماس ها مشکل است. در این صورت اگر قصد ارسال پیام صوتی به همراه اینگونه افراد را دارید، میبایست قبل از هرچیز ساعت مناسب ارسال پیام را بیابید. شاید ساعاتی از عصر و شب بین ۱۷ تا ۱۹ برای ارسال پیام صوتی به این دسته از افراد از طریق تلفن همراه، مناسب باشد و در نتیجه پیام شما اثربخش باشد.

اما ممکن است مخاطبین هدف شما رده ی سنی بالاتری داشته باشند و یا ساعات بیشتری را در منزل بگذرانند، در این صورت ارسال به تلفن های ثابت موثرتر است. افرادی که سن آن ها بالاتر است کار با تلفن همراه برایشان مشکل میباشد به خصوص تلفن های هوشمند. درنتیجه توجه بیشتری به تماس های تلفن ثابت دارند. بنابراین برای این دسته از افراد، بهتر است پیام صوتی به تلفن ثابت آن ها ارسال شود. این نکته را درنظر داشته باشید که اگر مخاطبینتان را براساس سن آن ها دسته بندی کرده اید، ارسال پیام صوتی به تلفن همراه افرادی که جوان هستند و رده ی سنی بین ۱۸ تا ۲۸ سال دارند، در اولویت قرار دهید.

درست است که تماس های مرتبط با تلفن ثابت مهم تر تلقی می شوند، اما برای آن دسته از افراد که صبح را در بیرون از منزل کار میکنند، ارسال پیام بی فایده است، پس یا باید پیام صوتی را به موبایل ان ها ارسال کرد و یا همانطور که در بالا گفتیم، ارسال را به بعدازظهر موکول کنید. موضوعی که اهمیت دارد استفاده ی زیاد افراد از موبایل است، شاید با توجه به این موضوع بسیاری از شما تلفن های همراه را به عنوان راهی برای ارسال پیام صوتی انتخاب کنید، هرچند ممکن است مخاطب پیامی را از دست بدهد، با این حال برای اینگونه افراد همه ی تماس های دریافتی حتی تماس هایی که از دست داده اند نیز مهم است. پس میتوان گفت، پیام های ارسالی به تلفن همراه بیشتر مورد توجه قرار می گیرند.

توجه به این نکته نیز ضروری است که افرادی که در شهر های بزرگ زندگی می کنند، بیشتر زمان خود را خارج از خانه هستند، درنتیجه تلفن همراه اهمیت بیشتری پیدا می کند و ارسال پیام صوتی به همراه مهم تر است. و در مقابل برای کسب و کار های محلی که صرفا نیازمند مشتریان یک محدوده و یا یک محله خاصی هستند ارسال پیام صوتی به تلفن ثابت می تواند تاثیر هدفمندتر باشد.

با تمام این ها نوع مخاطبین هدف و دسته بندی آنها در درجه ی اول اهمیت دارند. اگر بدانید به کدام گروه از مشتریان و مخاطبین، پیام صوتی ارسال می کنید، میتوان روش ارسال را متناسب با آن ها انتخاب کنید. نوع کسب و کارتان نیز میتواند بر این موضوع تاثیر داشته باشد، به عنوان مثال، اگر به دنبال تبلیغ برای فروشگاه های بزرگ و زنجیره ای هستید، ارسال پیام صوتی به تلفن های ثابت، مناسب تر است زیرا میدانید به کدام منطقه پیام را ارسال کنید و سرپرست خانواده راحت تر متوجه اطلاع رسانی شما خواهد شد. از طرفی صاحبان کسب و کارهای مرتبط با کارخانجات و یا ادارات، بهتر است پیام صوتی را به تلفن های همراه افراد ارسال کنند.

اگر قبل از ارسال پیام صوتی تمامی جوانب را درنظر بگیرید کمپین موفق تری خواهید داشت، و نتیجه ی بهتری خواهید گرفت. پس سعی کنید با برنامه ریزی و اولویت بندی نوع روش ارسالی تان را انتخاب کنید. درواقع موفقیت کسب و کارتان به رضایتمندی مخاطبینتان بستگی دارد.

ارسال پیام صوتی به تلفن ثابت یا همراه؟