?> اصول بازاریابی پیامکی |
تماس بگیرید:09125965160
ایمیل : admin@avaict.ir

اصول بازاریابی پیامکی

تاريخ انتشار : 29 مارس 2020 ديدگاه : هيچي!!

اصول بازاریابی پیامکی

بازاریابی پیامکی بر اساس ارسال پیام های کوتاه روی گوشی های موبایل مشتریان است. باید بدانیم طبق پیش بینی ها تا سال 2020، 90 درصد مردم جهان گوشی همراه خواهند داشت.

این امر بازاریابی پیامکی را به امری جذاب برای شرکت های کوچک و بزرگ تبدیل کرده است.باید بدانیم که استفاده از اینترنت موبایل دیگر جای موبایل کامپیوتر شخصی را گرفته است.بیشتر جستجوهای اینترنتی از طریق گوشی های موبایل انجام می شوند. بازاریابی پیامکی یک از دسته های بازاریابی مستقیم دسته بندی می شود.

چطور بدانیم این مدل بازاریابی برای مناسب است یا خیر. درست است که هزینه ی پیامک تبلیغات بسیار کم است اما باید قبل از شروع کارهای زیادی را انجام بدهیم.

بازاریابی پیامکی یکی از موفق ترین و بهترین راه کارهای بازاریابی است، کافی است که اصول بازاریابی پیامکی را درست بشناسیم و به باید ها و نباید های بازاریابی پیامکی موثر توجه کنیم تا نتیجه دلخواه و قابل قبول را از این بازاریابی داشته باشیم.پس در ادامه این مقاله با ما باشید.

سرویس پیام کوتاه در حال تغییر دادن روش بازاریابی محصولات و خدمات کسب و کارهای مختلف است. دلیل اصلی این موضوع این است که پیام کوتاه یک ابزار کاملاً مفید برای ارتباط برقرار کردن با مخاطبان هدف شماست و کانالی است که می تواند برای ارسال پیشنهادات، تبلیغات و هشدارهای مرتبط مورد استفاده قرار گیرد. بازاریابی پیامکی می تواند مشارکت مشتریان را افزایش دهد و تجربه های برند را ارتقاء دهد، اما مهم است که درک کنیم چگونه از این پلتفرم به درستی استفاده کنیم تا اینکه بتوانیم موثرترین استراتژی های بازاریابی پیامکی را ایجاد کنیم. در ادامه ما به برخی باید ها و نبایدها در رابطه با سرویس پیام کوتاه اشاره می کنیم تا به شما کمک کنیم که بیشترین بهره را از کمپین های بازاریابی پیامکی خود ببرید.

بایدهای بازاریابی پیامکی

1 – جلب رضایت مشتری با بازاریابی پیامکی

پیامک یک کانال ارتباطی اشتراکی مبتنی بر رضایتمندی مخاطبان است. این بدین معناست که مشتریان شما باید رضایت خود را برای دریافت پیامک از طرف شما اعلام کرده باشند.

2 – انتخاب زمان مناسب برای ارسال پیامک

در هنگام ارسال پیامک ها به مشتریان یا مخاطبان بالقوه شما باید آنرا طوری زمان بندی کنید که پیامک های شما در زمان های مناسبی از طول روز ارسال شوند. اکثر کشورها مقرراتی دارند که زمان های ارسال پیامک های تجاری به مشتریان را دقیقاً مشخص می کند. اگر درباره این زمان ها مطمئن نیستید می توانید نگاهی به قوانین کشورها در این زمینه بیندازید.

3 – ایجاد تنوع در محتوای پیامک

اگرچه پیامک ها ممکن است در تعداد کاراکترهای قابل استفاده محدود باشند اما شما می توانید در پیام های خود تنوع ایجاد کنید. شما از طریق جذاب تر کردن پیشنهادات تبلیغاتی یا اضافه کردن یک عنصر بصری به کمپین های بازاریابی خود می توانید ارتباط مخاطبان یا مشتریان را با برند خود حفظ کنید.

4 – معرفی برند

این مورد ممکن است کاملاً بدیهی به نظر برسد اما بسیار مهم است که شما در تمام پیامک های بازاریابی ارسالی به کسب و کار و نام برند خود اشاره کنید. اگر از یک آی دی عنوان فرستنده (Sender ID) استفاده می کنید و یا صرفاً فقط نام برند خود را در تمام پیامک های ارسالی اشاره می کنید، مطمئن شوید که مشتریان و مخاطبان شما از هویت فرستنده پیام ها آگاهی پیدا کنند.

5 – توضیح چگونگی لغو دریافت پیامک های بعدی

به مشتریان خود اطمینان دهید که در صورت لغو اشتراک یا عدم رضایت از دریافت پیامک، آنها در آینده هرگز از طرف شما پیامکی دریافت نخواهند کرد. به مشتریان اطمینان دهید که به درخواست لغو اشتراک آنها احترام می گذارید و این کار را از طریق حذف جزئیات تماس آنها از لیست تماس های خود انجام می دهید.

چگونه می‌توانید اس ام اس را تبدیل به یک ابزار قدرتمند برای بازاریابی و تبلیغات کنید؟ پیام کوتاه چگونه به فروش‌های بزرگ منجر می‌شود؟‌ یک پنل اس ام اس خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟ در مقالات این بخش پاسخ تمامی این سوالات را خواهید فهمید.

نبایدهای بازایابی پیامکی:

1 – عدم ارسال هرزنامه ( اسپم)

اگر شما از قوانین بازاریابی موبایلی پیروی نکنید هرگونه پیامک ناخواسته دریافتی از طرف بازار هدف به عنوان اسپم یا هرزنامه تلقی خواهد شد و شرکت شما با تحریم، جریمه یا مطالبات قانونی مواجه خواهد شد.

2 – عدم بمباران مشتریان

مشتریان خود را با پیامک های غیر ضروری درباره انواع تبلیغات یا پیشنهادات خود بمباران نکنید. پیامک های خود را به صورت منطقی هدف گذاری کنید و مطمئن شوید که اطلاعات مرتبط با مشتریان را به آنها ارسال می کنید.

3 – عدم خلاصه و مخفف کردن پیام

خلاصه کردن پیامک تا اندازه ای که ناخوانا باشد به هیچ وجه ایده خوبی نیست. دقت کنید که در هنگام قرار دادن مخفف های پیامکی در پیام خود مطمئن شوید که به صورت صریح و بی پرده با مخاطب هدف خود صحبت کنید.

موارد اشاره شده چند نمونه از اصولی هستند که به شما کمک خواهند کرد تا قبل از ایجاد یک کمپین بازاریابی پیامکی خود را با قوانین بازاریابی موبایلی هماهنگ کنید. عدم پیروی از این بایدها و نبایدها می تواند برای برند شما زیان آور باشد.

 

پیشنهاد می کنیم
دیدگاه ها

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)